Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/60505/virtual/www/domains/festivaltance.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2715

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/60505/virtual/www/domains/festivaltance.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2719

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/60505/virtual/www/domains/festivaltance.com/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Semináře – Tales of Sahara 2018 – mezinárodní taneční festival, international dance festival
Scroll to top

Semináře budou probíhat v pátek a v sobotu 26. -27. ledna 2018. Většina seminářů bude v angličtině, možnost překladu na místě bude mezi účastnicemi, simultánně nikoliv.

Místo konání: Fusion / dance festival, Dominikánská 11/13, Brno

ROZVRH SEMINÁŘŮ 2018

Masterclass – letos jsou všechny semináře pro středně pokročilé tanečnice až po ty nejpokročilejší a lektorky.

Ceník:

1 seminář (zahraniční) = 900 Kč
1 seminář (Yazz) = 600 Kč
Fullpass (všechny semináře) = 5000 Kč (sleva 1000 Kč)
Halfpass (3 semináře včetně Yazz) = 2050 Kč (sleva 350 Kč)
Halfpass (3 semináře bez Yazz) = 2350 Kč (sleva 350 Kč)

PŘIHLÁŠKA NA SEMINÁŘE

PÁTEK 26.1.

ZMĚNA LEKTORKY Ekaterina Kalachikova - Latino Oriental

11:00 - 13:00

Jasmine bohužel na festival nepřijede a tím pádem jsme museli udělat změnu v programu. Vybrala jsem nejschůdnější variantu a to zachování tématu s tím, že to odučí Ekaterina, která se věnovala latinsko-americkým tancům a je dostatečně kvalifikovaná, aby mohla Jasmine v tomto zastoupit.
 
Ekaterine loni vyhrála Queen of Drum solo, letos jsem ji přizvala i s výukou neboť vím, že je tvořivá, skromná a pečlivá. Věřím, že si seminář užijete 😉
 

 

Kareem GaD - Mejance in a Story

13:15 - 15:15

Seminář zaměřený na jedinečnou Kareemovu techniku kombinující egyptskou klasiku s jeho typickou inovativností. Naučíte se choreografické kombinace a různá emotivní gesta, která při tanci můžete využít. Vše pod dohledem profesionálního choreografa.

Ekaterina Kalachikova - Drum solo

15:30 - 17:30

Loňská vítězka Queen of Drum solo si pro vás připravila choreografii právě na tento styl, který tak ovládá. Naučte se neotřelé kombinace pod vedením Ekateriny. Čeká vás technika + krátká choreografie. Ekaterina vám prozradí tajemství úspěšného drum sola: jeho celkovou podobu, interakce s publikem, kreativitu, technické triky na okořenění vašeho drum sola a i využití emocí.

SOBOTA 27.1.

Kareem gAd- Spicy Shaabi

9:00 - 11:00

Kareem se proslavil právě svým shaabi stylem už před mnoha lety. Seminář je zaměřen na jeho jedinečný styl a kromě techniky a krátké choreografie se naučíte i „bodylanguage“ potřebný ke správné interpretaci shaabi stylu. 

Ibtisam - Raqs Al Senlyya

11:15 - 13:15

Aneb tanec s tácem, který pochází z Maroka a v současné době tento tanec provádí ženy nazvané „SHIKHAT“, profesionální tanečníce v Maroku. Všechny tance této krásné země jsou úzce spjaty s hlavními událostmi života a definují marockou identitu: jak tanec, tak hudba odhalují multikulturní vlivy Maghrebu, Berberů, Arabů, Afričanů a Středního východu. Marocké Shaabi má zdánlivě jednoduché pohyby: jeho linearita z něj dělá spontánní společenký tanec. Je charakterizován radostným a hravým duchem, což znamená vysokou pohyblivost a schopnost přizpůsobit držení těla. Shikhat používají ostré pohyby ramen a boků a během představení tanečník vyvažuje čajovou misku na hlavě a zároveň provádí izolační pohyby rychlých rytmů, otáček, a to i na zemi. Tác nese hlavně čajové konvice a čajové šálky, plné zapálených svíček, vyvážené na hlavě.  Seminář začíná dlouhými cviky svalové přípravy a zahřátí, zaměřených na rovnováhu a prostor. Poslech a učení základy marockého rytmu. Vyrovnávací cvičení a spousta pohybů typických jen pro „Shikhat“ a jejich význam. Pracovat budeme s otočkami, tancem na zemi, technikou, improvizací a nakonec krátkou choreografií celé skupiny účastníků. Přineste tác nebo knihu pro balancování a nejlépe i tuniku.

Yazz - Burlesque Fusion Funn

13:30 - 15:30

Nechte se inspirovat tancem 20. let minulého století, elegantními pohyby kabaretu a fantazií smyslné burlesky. Burlesque Fusion Funn je hravá a zábavná dílna, kde si ukážeme jak efektně a zábavně kombinovat jazz, charleston a kabaret s nádherným tancem orientu. Připravte se na veliký nádech erotiky a dekadance. Očekávejte hodně pohybu, vtipu a odlehčení.
 

 

Katalin Breban - Tvorba choreografie, kreativně

15:45 - 17:45

Katalin speciální seminář vás naučí všechna „pravidla“ a rady, kterých se můžete držet při tvorbě vaší vlastní choreografie, a to vaší cestu a osobitým stylem! Také se zaměříte na choreografický pohled na metodu, užívající si svobody kreativity při této tvorbě. Nechte vyniknout svůj styl.

 

Podmínky konání seminářů

  1. Přihlásit se na semináře můžete pouze pomocí formuláře (nikoliv emailem, nebo telefonicky)
  2. Přihláška se stává závaznou zaplacením vybraných seminářů/balíčku
  3. V případě, že nebudete moci semináře navštívit z jakýchkoliv důvodů, můžete za sebe poslat náhradnici
  4. Festivalový pas smí používat jen JEDNA osoba, na místě kontrolujeme účastníky
  5. Peníze za již zaplacené a tím pádem závazně rezervované semináře nevracíme z žádných důvodů
  6. Pokud seminář, na který jste přihlášeni zrušíme, nabídneme vám alternativu nebo peníze samozřejmě vrátíme (nejpozději do 30ti dnů)
  7. V případě změny kurzu měny se můžou ceny v Eurech změnit a vyhrazujeme si právo na případnou změnu
  8. Vyhrazujeme si právo na změnu programu nebo podmínek pouze v případě výjimečné situace
  9. Odesláním přihlášky a zaplacením seminářů/balíčků souhlasíte s těmito podmínkami a budete dodržtovat organizační pokyny organizátorů